ובחרתם בחיים

ובחרתם בחיים

הספר המהפכני שמגשר בין התורה לחיים המודרניים - תובנות רוחניות ללא גבולות דתיים.

למה דווקא ובחרתם בחיים?

כי היהדות, היא לא קבוצת מנהגים רחוקים או סיפורים מופשטים שקרו בעבר.

היא נוכחות חיה ונושמת, קרובה ומשפיעה בכל יום ויום שלנו.

״כי קרוב אליך הדבר מאד בפיך ובלבבך לעשותו.״

האוצרות הכי גדולים של החכמה לא נמצאים במקומות נידחים או בפינות נסתרות,

אלא בליבה של התורה היהודית, כאן ועכשיו.

״ובחרתם בחיים״ מזמין אתכם לחוויה עמוקה של התבוננות וגילוי,

לגלות את השיעורים המופלאים האינסופיים הטמונים בפרשות השבוע.

תוכלו לראות את הדמויות המוכרות מהתורה באור חדש,

ולגלות איך גם אנחנו, כמו אברהם או נח, יכולים למצוא משמעות והדרכה בסיפורים שנדמים כל כך פשוטים.

זהו מסע להפסיק לחפש רחוק, להסתכל פנימה

ולגלות שהאמת והחוכמה שחיפשנו כל כך הרבה זמן נמצאות ממש מתחת לאף שלנו.

טעימה מהספר

פרשת לך לך

עם יד על הלב, כמה מאיתנו היו רוצים להשאיר את העולם המוכר מאחור, לארוז מעט חפצים חיוניים ולצאת למסע, לדרך חדשה? אני מניחה שרבים… 

לכן, בקריאה ראשונה, הציווי "לך-לך מארצך וממולדתך ומבית אביך" יכול להצטייר כהזמנה להרפתקה נחמדה ותו לא. אך אם נתחבר לתכנים הפנימיים של הטקסט, נבין עד כמה עמוק ולא פשוט הוא הציווי הזה, ומדוע היענותו של אברם לציווי זיכתה אותו בתואר "אבי האמונה".

פרשת ויצא

כמו כל יציאה למסע משמעותי, גם המסע של יעקב אבינו מתחיל בחלום. כאשר לאדם יש חלום, חזון, והוא מצויד באמונה שהחלום הזה אפשרי, הוא יכול לדמיין בעיני רוחו כיצד החלום מתממש ובכך להביא להגשמתו. 

אמונה יוצרת ידיעה, והידיעה בכוחה להנחות את החולם מה עליו לעשות כדי להגשים את החלום, והיא זו שתניע אותו לכיוון הנכון.

פרשת משפטים

"ויקח ספר הברית ויקרא באוזני העם ויאמרו כל אשר דבר יהוה נעשה ונשמע".

הפסוק שעימו פתחנו מתאר סיטואציה מעניינת: משה הקריא באוזני העם את החוקים ואת המצוות שעליהם למלא, והעם ענה לו – "נעשה ונשמע". 

המענה הזה מעלה שתי שאלות: מבחינה פרקטית, איך אפשר לבצע משימה לפני ששומעים מהי המשימה? ובאופן רחב יותר, כיצד אפשר להסכים מראש לבצע הכול?

על המחברת

ענת שניידר, עיתונאית ומטפלת בתחום התודעתי והאישי, היא הכוח היצירתי מאחורי הספר "ובחרתם בחיים". 

ענת גדלה במשפחה מסורתית ותמיד נמשכה לעולם הרוח, ומצאה את עצמה בחיפוש תמידי אחר משמעות גבוהה יותר. במסע אישי מעמיק ומורכב, עברה ענת תהליך תודעתי במסגרתו שילבו כלים מעולמות התודעה וההתפתחות האישית, מה שהתנגש עם הערכים עליהם התחנכה ענת ומתוך תחושת ניכור נדרשה לחפש תשובות שיביאו אותה לתחושת אמת פנימית. 

את התשובות להפתעתה מצאה במקום הכי קרוב ולא צפוי – בעולם התורה, שם הכל הרגיש נכון ושלם.

החיפוש פנימה ריתק אותה ובסופו של תהליך ממושך של מחקר, יצרה נקודת מבט חדשה ומחברת על סיפורי התורה, המבוססת על הטקסט המקראי אך מותאמת להבנה ולצרכים המודרניים. 

היא החלה לכתוב ולהקליט פרשנויות חדשות לפרשות השבוע, שהתקבלו בחום על ידי קהל מאזיניה. 

אחרי שכתבה בזה אחר זה למשך שלוש שנים, הבינה שנצבר מספיק חומר ליצירת ספר שלם, וכך נולד "ובחרתם בחיים", המציע לכל מחפש השראה דרך לחבר בין העתיק לחדש, בין הרוחניות ליומיום, בגישה שאינה דתית אך מתוך כבוד והערכה לספר הספרים ולאמונה באלוהים.

המלצות

קריאת הספר זו חוויה נפלאה ומקרבת אל הנשמה. זה קורה בזכות הדרך המיוחדת של ענת להנגיש את עולם פרשות השבוע ועולם הדת בכלל, הכול הופך לכל כך רלוונטי ועכשווי וגורם לך לפתוח את המחשבה ואת הראש לזוויות חדשות. ממליץ מאוד על הספר הנפלא.

צח יצחקי

מנחה קבוצות ומטפל

הספר "ובחרתם בחיים" מעביר בצורה מרעננת פרשיות מוכרות לנו מהחומש ומביא טוויסט בעלילה. ענת מצליחה להביא את הגאונות שבפשט(ות) ולפרש את הטקסט הכתוב באופן מרהיב ועמוק.

פריידי מרגלית

מייסדת שיטת המטאיזם

אני מכורה לך, פשוט ככה. אין לך אפילו קצה של מושג מה את גורמת , את מצילה מצבים. ואני מתכוונת לקריאה המשותפת עם המלווה שלי שהוא במצב דימנטי , אבל עם רמת קוגניציה גבוהה. ותמיד איכשהו ,זה מתקשר לסיטואציה קיימת. אנחנו משוחחים אחרי הקריאה (כמה שמסוגל) וזה פשוט תענוג! תודה לך

טובה בסקין

מלווה רוחנית

שהחיינו, אין על הרגע הזה!!!! מי כמוני יודעת איזה קסם טומנים הדפים של הספר הזה. מתנה מרגשת ככ💓 מרחיבת לב ודעת, וכמה חכמה מקופלת שם, עם התדר המלטף שלך. עכשיו בעברית ותיכף לעולם כולו

 

דנה בן שלומי

עורכת ספרותית

בשבועות האחרונים זה הפך לטקס בשישי אחהצ עם הקפה. פותחת את הפרק הרלוונטי. תמיד מתחבר למציאות בכאן ועכשיו, ומשם הלאה לאינסוף. מתנה מושלמת ממש. אשריך ענת

יפעת מירב

מטפלת תודעתית

זה ממכר! ההסברים שלך כל כך מובנים ומלמדים כמה סנכרון יש בין החיים שלנו לסיפורי התורה. ת ו ד ה ❤❤❤

מירב חרמון

ענת יקרה, הספר הוא השליחות שלך בעולם עם הראיה הכל כך חכמה שאת מביאה לנו את פרשת השבוע. בתור מי שמקצוע התנך היה פחות הפבוריט שלה, בזכות כתיבתך הצלחתי להיחשף לכ"כ הרבה חכמה ותבונה בכתובים בכלל ובפרשת השבוע בפרט. הפחד,הביקורת והשיפוטיות כנראה הם מנת חלקם של אנשים מסוימים😊(אני נמנית עמם ביג טיים) אבל, החוכמה זה לנהל את זה ולשחק עם הווליום ולתת לזה לצעוד לצידנו ולא מעלינו. אני הבנתי שלהשתיק את זה סופית כנראה, שלא אצליח ! אז בחרתי ללכת עם זה יד ביד אבל בקצב שלי. למה? כי בחרתי בחיים!! בהצלחה עם השליחות🏆💕💖

מירב בנישתי

כתיבה פותחת ומרחיבה את התודעה. הספר הזה הוא ממש מסע התפתחות מרתק. אוהבת אותך. והכריכה וואווווו

לימור מזרחי

שמחה שזכיתי לרכוש בין הראשונים, וקיבלתי באופן אישי עם הקדשה. ראשית הכריכה מהממת, מזמינה, ומלאת אנרגיות טובות. שנית, גב הספר מייד מכניס לאווירה ייחודית ויוצר סקרנות חיובית: מהו הסוד הגדול הטמון בציווי ״לך לך״. מי אמר שמשה צועד לתוך הערפל? זה יוצר סקרנות ומתח אצל הקורא. הספר עוסק במסע וזה נפלא, יודעים איך מתחיל, מסקרן לדעת מה יקרה בסופו. כתוב נפלא, קולח, מעמיק ויוצר המון סקרנות לקרוא

ליאור דרובלס

ענת יקרה "גבוהה" ומיוחדת. ראשית אודה על שחלקת איתי מחוכמתך ונתת לי מתנה ערכית שכזו. אני לומד כבר יותר מ 10 שנים פרשת שבוע ועוד קצת מהנסתר. העומק שלך ונקודת מבטך פתחו לי צוהר חדש ולא מוכר עם אופק בגוון אחר. שמח שהכרתי אותך.תודה ויישר כח

חיים כהן

תשובות לשאלות שלכם

איך הספר "ובחרתם בחיים" שונה מספרי פרשנות אחרים?

הספר מיוחד בכך שהוא מציע פרשנות רוחנית ולא דתית לתורה, תוך כדי שימוש בשפה נגישה ומודרנית. הוא מקדם גישה שמחברת בין המסורת היהודית לחיי היומיום של כולנו, מאפשר לכל אחד למצוא את הרלוונטיות של התורה לעולמו האישי.

הספר רלוונטי גם למי שמעולם לא קרא את פרשות השבוע או היה מחובר לדת?

 כן, הספר "ובחרתם בחיים" מציג את התורה בצורה נגישה ומובנת, תוך דגש על תובנות ומוסר השכל שרלוונטיים לכולם. זה מקור עשיר של חוכמה והשראה שיכול להדריך ולתת משמעות, גם למי שלא נחשף בעבר לעומקי היהדות.

הוא בנוי ממש על פי סדר פרשות השבוע?

לא, הוא בנוי על פי סדר ההתפתחות שלנו כבני אנוש, ונקרא גם חמשת חומשי התודעה : בחירה, מודעות, אמונה, מנהיגות, אהבה. תוכלו לקרוא את הספר מתחילתו עד סופו לפי הסדר המוצע, או לבחור את אחד החומשים ולהתעמק בו, או אפילו לפתוח את הספר אקראית ולקרוא את המסר הטמון בפרשה.

באיזו צורה היית רוצה שהספר ישפיע על הקוראים?

אני מקווה שהספר יעורר בקוראים שאיפה לחקירה עצמית ולגילוי של דרכים חדשות להבין ולחיות את החוכמה היהודית עתיקת היומין בעולם המודרני,ולהבין שלא צריך לחפש רחוק כדי לגלות, שהתשובות נמצאות קרוב אלינו.

יש גיל מסויים לקריאה? או שזה מתאים לכולם?

הספר מתאים לכל אחד ויעניק תובנות לכל קורא וקוראת בהתאם להתפתחות הרוחנית שלהם.

יש שאלה שלא קיבלתם עליה מענה?

מוזמנים לכתוב לי באהבה דרך הטופס באתר ואענה בהקדם.